Veel inwoners vragen energietoeslag niet aan
SCHAGEN – Ook in Schagen is er sprake van ‘onderbesteding’ als het gaat om de energietoeslag. De rijksoverheid ziet dat bijna 100.000 huishoudens deze toeslag niet aanvragen, terwijl ze er wel recht op hebben.
Het ministerie van Sociale Zaken gaat de energietoeslag nog eens onder de aandacht brengen.
Woordvoerder Ans Heijne meldt dat tot nu toe bij de gemeente Schagen 1.230 aanvragen zijn ingediend voor de toeslag. Dit is een stuk lager dan de gemeente zou verwachten, namelijk 3.500 meer.
Op de vraag of de gemeente de publiciteit heeft opgezocht om de toeslag onder de aandacht te brengen bij de inwoners en welzijns- en ouderenorganisaties wijst de woordvoerder naar de website van de gemeente waarop de informatie over de toeslag is te lezen.
Ook vee mensen zitten net iets oven de norm van 120 %, zoals 125 % vd bijstandsnorm dus vissen ernaast…ik ben dus genoodzaakt aan het lenen bij familie.
Beetje moeilijk voor een oude heer van 96 jaar nog een id aan te maken!!!
nogmaals in de krant zetten