Inkoopbeleid: er valt nog veel te verbeteren
SCHAGEN – Het inkoop- en aanbestedingsbeleid van de gemeente Schagen is nog niet op orde, hoewel er wel vorderingen worden gemaakt. Doeltreffendheid en doelmatigheid van het beleid kan beter.
Oorzaken zijn onder andere te weinig personeel, onbekendheid met beleid, processen, rollen en taken binnen de organisatie waardoor gemaakte afspraken niet worden nageleefd en er is geen koppeling tussen systemen die medewerkers ondersteunen de goede stappen op het goede moment te zetten.
Het gemeentebestuur huurt tijdelijk personeel in en zet adviseurs in om aan alle afdelingen te informeren over vastgesteld beleid en er komt een eenduidige werkflow die zorgt voor vastlegging van alle noodzakelijke gegevens van het werkproces.
Het college zegt te beseffen “dat we met de genomen maatregelen op de goede weg zijn en dat we tegelijk nog veel werk te doen hebben.”
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal