Unieke doktersjassen voor Noordwest

SCHAGEN – Waar de traditionele witte ziekenhuiskleding van polyester en katoen is, steekt de Noordwest Ziekenhuisgroep hun medewerkers in een innovatieve en duurzame variant.

De ziekenhuisgroep zet hiermee een grote stap naar een circulaire toekomst in de gezondheidszorg. De overgang naar circulaire doktersjassen draagt bij aan het 50% verminderen van de circulaire zorg in 2030 en naar maximaal circulaire zorg in 2050.

Deze stap draagt bij aan het verminderen van de afvalberg, het hergebruik van oude ziekenhuiskleding en grondstoffen, besparing van water en energie én stimuleert de inzet van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Zij doen hun werkzaamheden in een sociale werkplaats.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):