“Stikstofbelasting duinen te hoog”

NOORDKOP – De stikstofbelasting in de duinen tussen Petten en Den Helder is te hoog. Dat stelt de Ecologische Autoriteit in twee nieuwe adviezen. 

De adviezen zijn opgesteld op verzoek van de provincie Noord-Holland voor de Natura 2000-gebieden Duinen Den Helder-Callantsoog, het Zwanenwater en de Pettemerduinen.

Ook vormt het gebrek aan zandverstuivingen een sterk verminderde konijnenbegrazing en rukken invasieve plantensoorten steeds verder op. Zonder extra ingrepen zal de natuur achteruitgaan.

Voor herstel op de lange termijn is meer inzicht nodig in het gebied en de ecologische condities die een voorwaarde zijn om doelen te bereiken. Verder zijn aanvullende maatregelen in en om de natuurgebieden noodzakelijk.

Naast maatregelen om stikstofdepositie te verlagen zijn extra maatregelen nodig, zoals het bevorderen van verstuivingsdynamiek, intensiever bestrijden van invasieve plantensoorten en bufferzones om de harde scheiding tussen droge duinen en natte (landbouw)gebieden te verminderen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
5 antwoorden
  1. Jol
    Jol zegt:

    Zou graag willen weten hoe het natuur /duinen van Egmond tot aan Zandvoort gesteld is. Ws wordt voor dat gebied geen opdracht gegeven vanwege Tata steel, Schiphol en de haven van Amsterdam.

  2. Natuurlijk Schagen
    Natuurlijk Schagen zegt:

    Al in 2014 schreef het RIVM her volgende: De stikstof die neerslaat in het kustgebied komt door een groot deel van ammoniak dat uit de zee verdampt. Dit blijkt uit een onderzoek van het RIVM. In het duingebied zorgt stikstof voor verstoring van het ecosysteem. Dit leidt onder meer tot vergrassing en het verdwijnen van karakteristieke duinvegetatie. Het onderzoek heeft geleid tot een aanzienlijke verbetering van de modellering van de ammoniakdepositie langs de kust.

  3. Piet BUITENHUIS
    Piet BUITENHUIS zegt:

    Zo is het Joost, en ze willen nog meer bos kappen in naam van ‘natuurherstel ‘ ; lekker subsidie scoren en hout verkopen €€€€ , maffia is het 😡

  4. Kruimeltje
    Kruimeltje zegt:

    Ja en dan over een x aantal jaren is ook dat gebied niet schoon meer….

Reacties zijn gesloten.