Schagen moet nog 54 statushouders huisvesten
SCHAGEN – De gemeente Schagen moet voor eind juni nog 54 asielzoekers met een verblijfsvergunning huisvesten om de taakstelling voor het eerste halfjaar van 2024 te halen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA).
In de tweede helft van 2023 heeft Schagen zestien statushouders minder gehuisvest dan de opdracht was; voor de eerste helft van 2024 bedroeg de nieuwe taakstelling vijftig statushouders. Schagen heeft in de eerste drie maanden van 2024 twaalf statushouders aan huisvesting en inkomen geholpen. Het grootste deel van de taakstelling voor het eerste halfjaar is dus nog niet vervuld.
Alle gemeenten in Noord-Holland als geheel moeten in het eerste halfjaar 4732 statushouders opvangen; tot nu toe komen ze tot 22 procent daarvan: 1042 mensen.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Volgens de VN komen nu heel veel mensen uit Pakistan, Bangladesh en Egypte naar Europa.
Hoe staat het met de taakstelling voor de huisvesting van de mensen die op de wachtlijsten staan?
Dit kan toch niet! De dorpen stromen ook al vol, in elke rij huurhuizen zit al een statushouders gezin.
Wordt het straks net als in de grote steden en we kunnen nu niet echt zeggen dat het daar goed gaat.
Gemeente, dorpsraad, woningcoorperatie gaan jullie dan ook eens in verzet.