Schagen moet fors snijden
De gemeente Schagen moet de komende jaren 3 miljoen euro per jaar bezuinigen om de begroting sluitend te krijgen. Dat blijkt uit de kadernota 2007 en de meerjarenraming tot 2010 die volgende week dinsdag door de gemeenteraad worden besproken.
Het tekort komt voor een groot deel doordat onderhoud en vervanging van gemeentelijke eigendommen veel duurder uitvalt. Ook valt de uitkering uit het gemeentefonds lager uit en is voor nieuw beleid meer geld nodig.
Om het gat te dichten zijn ingrijpende maatregelen noodzakelijk. Volgens het college is de kaasschaafmethode, waarbij over de hele linie beperkt wordt bezuinigd, onvoldoende.
Het college stelt onder andere voor om het handhaven van bestaande voorzieningen niet langer als uitgangspunt van beleid aan te houden. Volgens het college staan alle niet-wettelijke taken ter discussie en zal nieuw beleid voortaan ten koste moeten gaan van bestaand beleid.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal