Misdrijven Schagen stuk lager
SCHAGEN – Het aantal misdrijven in de gemeente Schagen is dit jaar flink gedaald ten opzichte van de vorige jaren. Over de eerste drie maanden van dit jaar staat de teller op 351 misdrijven tegenover 442 in dezelfde periode vorig jaar. In 2022 werden 389 incidenten geteld.
Ook in de maanden april en mei is dezelfde trend te zien. Dit jaar noteerde de politie 225 misdrijven tegenover 277 vorig jaar en 300 in 2022.
De meest voorkomende soorten misdrijven in 2023 waren 288 delicten fraude zoals uitkeringsfraude, belastingfraude, toeslagenfraude en oplichting en examenfraude en 244 delicten op de weg zoals rijden onder invloed.
Waarom het aantal misdrijven dit jaar lager uitvalt is niet duidelijk. Waarschijnlijk komt het door de sterke economie en werkgelegenheid en toegang tot onderwijs kan ook een rol spelen.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal