Minder OZB opbrengst dan verwacht

SCHAGEN – De gemeente Schagen verwacht in de toekomst minder OZB te ontvangen. De reden is dat uitbreidingsplannen achterblijven zoals woningbouw.

In de begroting 2024 staat voor de OZB een bedrag van €13.399.000. Tot 17 april 2024 is er €12.510.767 aan aanslagen OZB over belastingjaar 2024 opgelegd. Een negatief verschil van bijna 900 duizend euro.

De gemeente geeft aan dat er nog voor ongeveer tachtig objecten (waaronder het Makado en ECN in Petten) opgelegd worden. De WOZ-waarden en bijbehorende OZB- inkomsten voor deze objecten zijn op dit moment nog niet bekend.

Daarnaast zijn er ruim 700 bezwaren tegen de WOZ-waarden ontvangen. Deze bezwaren kunnen leiden tot een verlaging van de WOZ-waarden en de OZB. Uiteindelijk houdt de gemeente rekening met een minderopbrengst van 159 duizend euro.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
1 antwoord
  1. Natuurlijk Schagen
    Natuurlijk Schagen zegt:

    In Schagen zijn er woningen in gebruik bij arbeidsmigranten. Als de eigenaar wel in Schagen staat ingeschreven maar niet woont op dat adres in Schagen maar ibijvoorbeeld n een andere gemeente. Hoe wordt dat huis voor de WOZ beoordeeld door onze gemeente Schagen? Complete buurten gaan voor de WOZ omlaag door buitenlandse arbeidsmigranten

Reacties zijn gesloten.