Meer bevoegdheden tegen criminelen

SCHAGEN – Burgemeesters krijgen extra bevoegdheden om criminelen aan te pakken.

De Tweede Kamer heeft de wijziging van de Gemeentewet aangenomen die dit mogelijk maakt. Deze bevoegdheden houden onder meer in dat burgemeesters woningen mogen sluiten. Dat mag straks bijvoorbeeld ook als er een handgranaat aan de deurknop is gehangen. Minister Dilan Yeşilgöz van Justitie en Veiligheid vindt de huidige bevoegdheden van burgemeesters ‘ontoereikend’.

De Tweede Kamer is dat met haar eens. Burgemeesters mogen nu alleen woningen sluiten als er sprake is van ernstige woonoverlast of de openbare orde wordt verstoord, maar straks mogen zij dat ook als de openbare orde rond de woning wordt verstoord door ernstig geweld of de dreiging daarmee en ook als dit wordt gevreesd.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):