Huizenprijzen dalen iets in de Kop

SCHAGEN – Volgens opgave van de NVM dalen de huizenprijzen in Schagen en Hollands Kroon. De gemiddelde verkoopprijs in het derde kwartaal bedraagt € 392.000,- tegen € 401.000,- in het tweede kwartaal dit jaar. 

Een min van 3,2%. De NVM spreekt van een rustige markt met een gematigde prijsontwikkeling.

Het aantal verkopen in het derde kwartaal daalde van 563 in het tweede kwartaal naar 553 in het derde kwartaal dit jaar. Dit is toch meer dan het derde kwartaal vorig jaar toen 467 woningen van eigenaar wisselden.

De verkooptijd, de dagen dat het duurt voordat de woning is verkocht, is gestegen. Van 30 dagen in het derde kwartaal tegen 24 in het tweede kwartaal.

De tussenwoning met 170 en de vrijstaande woning met 136 transacties, staan vooraan in het rijtje van verkochte huizen. Het appartement doet het slechts met ‘slechts’ 67 verkochte woningen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):