Hollands Kroon bouwt minder
HOLLANDS KROON – Het aantal woningen tussen bouwvergunning en oplevering lag eind maart in Hollands Kroon lager dan gemiddeld in Nederland.
In totaal telde de gemeente 308 huizen waarvoor al wel een vergunning is verleend, en waarvan de bouw in sommige gevallen al is begonnen, maar die op 31 december nog niet af waren. Dat is 1,4 procent van de bestaande woningvoorraad, blijkt uit cijfers van het CBS.  Ter vergelijking: landelijk ligt dat getal op 2,2 procent.
Bij de woningen die in Hollands Kroon in aantocht zijn, is in 57 gevallen al begonnen met bouwen, in de andere 251 gevallen ligt er al wel een vergunning, maar is de start van de bouw nog niet bij het Kadaster geregistreerd.
In Hollands Kroon werden afgelopen jaar 33 bouwvergunningen verstrekt, tegen 46 in 2022. Tegelijkertijd werden er vorig jaar 193 nieuwbouwwoningen opgeleverd.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal