Blauwtong ook in Noord-Holland Noord

SCHAGEN – Blauwtong is nu ook aangetroffen in Noord-Holland Noord. Het gaat om een schaap in Wognum met blauwtongverschijnselen.

Het moet nog officieel worden bevestigd, maar het is wel de eerste melding uit Noord-Holland dit seizoen.

Schapenhouders hebben twijfels over de effectiviteit van het vaccin. Veearts Siert-Jan Boersema, die de melding kreeg, vindt dat er nog geen reden is tot paniek. De veearts snapt de zorgen van schapenhouders, maar kan de besmettingen wel verklaren.

“Het was nooit de vraag óf het virus terug zou komen, maar wanneer. Daarom is het juist zo belangrijk dat iedereen zijn dieren heeft ingeënt”, vertelt de veearts.

Het Bureau Diergeneesmiddelen van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) roept dierenartsen en veehouders op melding te doen als ze vermoeden dat de werkzaamheid van het vaccin niet goed is.

“Alleen met officiële meldingen hebben we goed overzicht en kunnen we beter onderzoek doen naar de werkzaamheid van de vaccins in het veld,” aldus een woordvoerder van CBG.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):