Fijnstof in Noordkop boven de norm
NOORDKOP – De luchtkwaliteit in Nederland is iets verbeterd, maar op veel plekken is deze nog steeds onder de maat, vooral wat betreft het niveau van de kleinst meetbare fijnstof. Dit blijkt uit recent gepubliceerde gegevens van het RIVM in de Atlas Leefomgeving. Ook in de Noordkop blijft fijnstof een probleem.
Voor het meten van luchtkwaliteit kijkt het RIVM naar de normen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Volgens deze adviesnorm is de fijnstofwaarde in alle Nederlandse gemeenten te hoog.
De WHO-adviesnorm is 5 µg/m³. De meting van fijnstof in Schagen levert 6,08 µg/m³ op, in Hollands Kroon 5,88 µg/m³ en in Den Helder 5,9 µg/m³.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Deze onderzoeken laten vele antwoorden onbeantwoord.
Zo maar een onderzoek aannemen is daarom niet verstandig.
Als Saharazand hier kan komen …kan stikstof hier ook wel uit china, Duitsland, Engeland, Amerika, etc komen aanwaaien.
Schagen is niet een hele gezonde plek om te wonen.
Huidkanker en te veel fijnstof.
Ben benieuwd wat het volgende onderzoek gaat uitwijzen ?
Te veel mensen op een vierkante meter is ook niet goed voor de gezondheid. Toch blijft de populatie nog altijd behoorlijk stijgen.
Daar is geen onderzoek voor nodig.
Wat zijn de bronnen waaruit het fijn stof komt?
Is het nu door de wind verplaatst Saharazand, of komt het van al die verbrandingsmotoren op de weg, of van bedrijven zoals Tata, de bouw, agrarischesector, of vanuit zee van de zware op stookolie draaiende schepen.
Het zou een mooie toevoeging zijn op dit artikel om dit te weten.