Datacenters slurpen steeds meer stroom
HOLLANDS KROON – Datacenters slurpen steeds meer stroom van een overbelast net.
Dagblad De Telegraaf heeft cijfers opgevraagd bij het CBS en netbeheerders TenneT en Liander. Daaruit blijkt dat vanaf 2017 het stroomverbruik van datacentra jaarlijks gemiddeld met zo’n vijf procent stijgt.
Momenteel verbruiken ze net zo veel stroom als 1,8 miljoen huishoudens. Waar de datacenters in 2017 nog 1652 GWh (gigawattuur) verbruikten, is dat in 2023 naar schatting al 4500 GWh.
In Nederland staan 6500 kleine datacenters, 192 middelgrote en 3 zogeheten hyperscales, die groter zijn dan 10.000 vierkante meter en meer dan 10.000 servers hebben. Twee daarvan staan in Wieringermeer en de derde, van Google, in De Eemshaven in Groningen. Op beide locaties zijn uitbreidingsplannen. Zo is een derde op komst in de Wieringermeer.
Techexpert Danny Mekić zegt in de krant dat hij niet negatief staat ten opzichte van de datacenters in ons land: “Ze zijn ook nodig en brengen veel voordelen”.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Misschien een idee om twee kerncentrales bij Oude Zeug neer te zetten. 1 Voor de datacenters en de kassen en 1 voor de huizen en bedrijven in de Noordkop.
Dit neemt ongeveer 60 voetbalvelden ruimte in beslag en dan kunnen al die 100 megawindmolens weg.