De gekozen burgemeester blijft een taboe
REGIO – De rechtstreeks gekozen burgemeester gaat er voorlopig niet komen. Minister Bruins Slot voelt er weinig voor.Â
Een burgemeesterskandidaat die door de gemeenteraad wordt aanbevolen en door de Kroon wordt benoemd past volgens haar prima in het lokaal bestuur.
De CDA-bewindsvrouw peinst er niet over de dubbele voorzittersrol van de burgemeester die deze nu heeft – voorzitter van de raad en voorzitter van het college – te veranderen. Volgens de minister stelt juist die dubbele rol de burgemeester in staat het samenspel tussen college en raad te versterken.
Ze neemt daarmee hetzelfde standpunt in als het Nederlands Genootschap voor Burgemeesters en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Ministers worden ook vanaf buiten ingevlogen, geen wonder dat zij geen voorstander is van een gekozen bestuurder. Kijk nog maar eens naar wat voor gevolgen dat kan hebben. De ongekozen voorzitter van de NPO was bevriend met de ongekozen bestuurder die over het geld voor de NPO beslist.
Bruins Slot en het CDA maken hier een ongelooflijke uitglijder.
Haar redenatie kan je ook toepassen op regering en tweede kamer : Rutte voorzitter van de regering en van de tweede kamer. Tweede kamer komt direct in opstand. Burgemeester heeft ook stemrecht in het college en de burgemeesterstem is doorslaggevend als de wethouders stemmen in evenwicht zijn.