Zijpe blijft tegen fusie
De gemeente Zijpe blijft tegen een herindeling met Schagen en Harenkarspel. Dat staat in een concept-reactie op het herindelingsontwerp van de provincie Noord-Holland dat eind deze maand door de gemeenteraad van Zijpe wordt besproken.
De afwijzing van Zijpe is gebaseerd op 6 punten. Het eerste punt is het referendum, dat op 4 juni 2009 is gehouden. Daarin wees een meerderheid van de inwoners van Zijpe de fusie af.
/
Als tweede argument noemt Zijpe het gebrek aan een motivatie voor de herindeling. Ook vindt Zijpe dat onvoldoende is onderzocht of de combinatie Schagen/Harenkarspel zonder Zijpe voldoende bestuurskrachtig is.
Zijpe vindt verder dat onvoldoende is gekeken naar andere vormen van samenwerking. Er wordt ook een aantal redenen genoemd waarom Zijpe prima zelfstandig verder kan.
Zo schrijft Zijpe financieel gezond te zijn, is de gemeente politiek stabiel, is de ambtelijke organisatie op orde en geven burgers de gemeente een ruime voldoende.
`Wij zijn van mening dat deze punten voldoende aanleiding zijn om het herindelingsontwerp te heroverwegen en de Ahri-procedure niet voort te zetten`, besluit Zijpe de brief. 2 november staat de brief op de agenda van de gemeenteraad.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal