Westerstorm trekt over de Noordkop
SCHAGEN – Windstoten van 130 kilometer per uur razen over de provincie Noord-Holland. Het KNMI kondigde tot 9.20 code oranje af. Daarna werd het rood.
De piek van de storm wordt verwacht rond 11.00 uur. De NS heeft het treinverkeer in het hele land stilgelegd vanwege de storm. Volgens de NS en ProRail is de situatie te gevaarlijk om te rijden.
Aan het eind van de ochtend reed een auto het terras van Piet Pann op door een rukwind. Bij Oostwouder Tank & Silobouw in ’t Zand viel een silo op twee geparkeerde auto’s.
Begin deze maand had de Noordkop ook al te maken met een westerstorm. Toen rukte de storm de voorgevel van de woning van Hans Nijhuis. “We hebben nu alles vastgezet en hopen er het beste van. Het enige wat we verder kunnen doen is een kaarsje branden”, vertelt Nijhuis tegen NH.
Op de N9 bij Bergen is een vrachtwagen met aanhanger omgewaaid. Hierdoor was de weg tussen Bergen en Schoorl een tijd afgesloten en ontstond er een lange file.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal