Waterschapsbelasting in 2025 flink omhoog

SCHAGEN -Het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier gaat de waterschapsbelasting weer verhogen.

Voor het komend jaar geldt een gemiddelde verhoging van 8,7% voor inwoners en bedrijven in het beheergebied.

Concreet betekent dit dat huishoudens zo’n 10% meer gaan betalen. Voor alleenstaande huurders betekent dat een stijging van € 1,50 per maand, voor meerpersoonshuishoudens met een duurdere woning gaat het om zo’n € 4,50 per maand.

De uitvoering van taken door Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier kost structureel meer. Die kosten blijven stijgen als gevolg van grilliger weer door klimaatverandering. Hierdoor zijn er meer extremen in natte en droge perioden.

Ook wordt volgens het waterschap het waterbeheer steeds complexer. Het Algemeen Bestuur is unaniem akkoord gegaan met de verhoging.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
4 antwoorden
      • Peter
        Peter zegt:

        Over de hele linie worden in het hele land regelmatig salarissen verhoogd. Dus ook bij het HHR. Daar kan je het niet mee eens zijn, maar dat is nog geen mismanagement.

Reacties zijn gesloten.