Vogelpopulatie komt onder druk

NOORDKOP – De vogelpopulatie komt door de verloren containers van containerschip MSC Zoë onder druk te staan. Dat meldt mediapartner NH Nieuws.

Marc Plomp van het Vogel Informatie Centrum meldt: “Die grote dotten plastic, tempex en polystyreen zien er misschien onschuldig uit, maar in de branding, in het water brokkelt dat razendsnel af tot kleine stukjes plastic.”

“En voornamelijk zeevogels, die van de oppervlakte eten, zien die kleine stukjes als eten. Dat blijft in hun maag zitten: zie het maar als een kunstmatige maagverkleining, en indirect gaan ze daar dood aan.”

Bij het bouwen van die nesten maken lepelaars steeds vaker gebruik van dat plastic, al kan dat fatale gevolgen voor hun nageslacht hebben.

“Al die nesten waar plastic in verwerkt is, daar blijft het water in staan. Dan kun je je voorstellen: eieren in koud water, dat is einde oefening voor die vogels”, aldus Plomp.

Tot op heden zijn er langs de Noord-Hollands kust geen spullen aangespoeld. Ook op Texel halen weinig spullen het land. Het is nog onduidelijk of dit de komende dagen nog zal gebeuren.

(Foto: NH Nieuws)

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):