Stakende vluchtelingen delen foto’s Petten

PETTEN – De 6 vluchtelingen in de crisisnoodopvang in Petten, die sinds woensdag in hongerstaking zijn, hebben vrijdag foto’s van hun actie naar buiten gebracht. 

De vluchtelingen zijn in hongerstaking gegaan omdat ze het gevoel hebben vergeten te zijn.

“Met onze hongerstaking willen we een krachtig signaal afgeven aan de IDN (Imigratie- en Naturalisatiedienst): we zullen niet langer het zwijgen worden opgelegd of over het hoofd worden gezien”, schrijven ze.

De oproep is ook op socialmedia gedeeld met de hashtag #CampPettenForgotten. De vluchtelingen hopen dat hun noodkreet wordt gehoord en dat de procedure wordt versneld.

Burgemeester Marjan van Kampen meldde eerder dat de vluchtelingen al meer dan 1,5 jaar te wachten voordat de procedure start. Dat komt volgens Van Kampen door personeelstekort bij de IND.

De IND bevestigt de personele problemen. “Het aantal aanvragen is de afgelopen twee jaar hard gegroeid. Daar is onze organisatie niet op ingericht”, vertelt Britt Enthoven van de IND.

Nieuwe medewerkers moeten eerst een opleiding van 9 maanden volgen voordat ze bij de IND aan de slag kunnen. Daarom kan het probleem niet op korte termijn worden opgelost.

Volgens Enthoven moeten vluchtelingen nu gemiddeld 10 maanden wachten voordat er duidelijk is of ze in Nederland mogen blijven.

Zie ook: Bewoners AZC Petten in hongerstaking

 

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 21 juli 2023
Categorie: Nieuws
Aantal views: 1206
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
2 antwoorden
  1. Johan de Vet
    Johan de Vet zegt:

    Een Woning, Miele wasmachine, een Samsung smart-tv en de rest van je leven een uitkering krijg je niet zomaar. Daar moet je wel wat voor niets doen.
    Je had in de tijd dat je nu zit te wachten je vrouw wel tweemaal zwanger kunnen maken. Had je nog meer kinderbijslag kunnen vangen.

  2. Marianne
    Marianne zegt:

    Wachten is vervelend, maar als je voor je leven vlucht en nu onderdak, zorg en eten krijgt dan zou je dankbaar moeten zijn. Nederlanders moeten 10 jaar of soms nog langer wachten op een woning. Dat je andere verachtingen had omdat je leuke video`s zag op Facebook en verhalen hebt gehoord van mensen die je voorgingen dat is een kwestie van jammer maar helaas. De meeste mensen kozen ervoor om niet in Italië te blijven en dachten dat al die andere landen in de EU te min waren..

Reacties zijn gesloten.