Schagen moet weer 36 statushouders huisvesten

SCHAGEN – De gemeente Schagen moet in de tweede helft van dit jaar 36 statushouders aan een sociale woning helpen. Hollands Kroon 38 en Den Helder 44.

Het kabinet roept gemeenten op om de komende tijd meer sociale woningen toe te kennen aan onder andere statushouders. Dat blijkt uit een brief die het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft gestuurd aan burgemeesters en wethouders, gedeputeerden en commissarissen van de koning.

“Van januari tot en maart zijn circa 1400 vergunninghouders minder gehuisvest dan nodig is”, schrijven minister De Jonge van Volkshuisvesting en staatssecretaris Van der Burg van Asiel.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
9 antwoorden
  1. Willem
    Willem zegt:

    Kijk eens hoe goed wij bezig zijn! Misschien halen wij de landelijke politiek nu wel!

  2. Pee
    Pee zegt:

    Als je zelf wilt bouwen, de grond al heb, er niemand last van heeft, en dan mag het niet van de gemeente.

  3. Sasjonia
    Sasjonia zegt:

    In welk land kan ik asiel aanvragen, omdat het leven in NL onmogelijk wordt gemaakt.

  4. Astrid Prins
    Astrid Prins zegt:

    Ongelooflijk, het is wederom een dikke middelvinger naar Nederlandse woningzoekenden. Alsof deze overheid het erom doet om ons zo pissig mogelijk te maken. Zeker ook volledig ingericht?

  5. Noodwningen bouwen voor alle groepen.
    Noodwningen bouwen voor alle groepen. zegt:

    Raad , college , voorkom toenemende spanningen : Zet niet alleen voor oekraieners noodwoningen neer, maat ook voor statushouders en , niet vergeten voor woningzoekers van niet-allochtone afkomst.
    De noodwet bouwen is nu ontdekt . Dus noodwoningen snel bouwen voor alle groepen die (ernstig ) te lijden hebben van de woningnood !!!

Reacties zijn gesloten.