Samen voor nieuwe reactor in Petten

De provincie, gemeenten in de kop van Noord-Holland, de Kamer van Koophandel, Holland Health, Ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland en het Medisch Centrum Alkmaar maken zich samen sterk voor de bouw van een nieuwe kernreactor in Petten.

In een gezamenlijk persbericht schrijven de instellingen dat behoud van de reactor in Petten belangrijk is voor de werkgelegenheid, de mogelijkheid voor onderzoek en kennisbehoud.

Aanleiding voor de gezamenlijke actie is een dreigende verplaatsing van de reactor naar Borssele in Zeeland. Door gezamenlijk op te treden willen de instellingen duidelijk maken dat er een groot draagvlak is voor nieuwbouw in Petten.

De reactor zorgt voor veel werkgelegenheid. Op het terrein werken 2.200 mensen en indirect levert de reactor 1.200 arbeidsplaatsen op.

Verder is de samenwerking tussen de onderzoeksreactor en de afdeling nucleaire geneeskunde van het MCA van groot belang voor het kenniskluster op het gebied van nucleaire geneeskunde.

Bij verhuizing van de reactor dreigen specialistische opleidingen, de internationale school in Bergen, kennisinstituten en internationale congressen op het gebied van nucleair onderzoek te verdwijnen uit de provincie.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 26 augustus 2009
Tags:

Categorie: Archief
Aantal views: 16
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):