PWN: geen Dinoterb in drinkwater

SCHAGEN –  PWN laat weten op de hoogte te zijn van de aanwezigheid van Dinoterb in oppervlaktewateren in Noord-Holland. Een geruststelling is dat PWN Dinoterb niet heeft aangetroffen in de duinen en het drinkwater.

Dit betekent dat in het lab geen meetbare concentraties zijn gevonden. Een woordvoerder zegt: “Over deze stof hoef je je geen zorgen te maken wat betreft het drinkwater.”

Het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier heeft inmiddels de eerste toets gedaan van meetgegevens van 2022 en deze nader geanalyseerd. Een onderdeel van die analyse is de validatie van de gebruikte data.

Uit validatie blijkt dat de meetdata correct zijn. Dinoterb is in 2022 op meerdere locaties in het beheergebied van het Waterschap  aangetroffen.

Dit zijn de Slootgaardweg in Waarland, gemaal het Hoekje in De Zijpe, de Koning Willem II weg in ’t Zand, langs de N9 in ’t Zand, De Stolpen langs de N9, Sint Maartensvlotbrug langs de N9 en Westerduinweg in Petten.

 

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):