Primeur voor de gemeente Schagen
SCHAGEN – De Omgevingsvisie van de gemeente Schagen is als eerste van heel Nederland in het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO) gepubliceerd.
Tot 1 januari 2024 konden visies alleen maar gepubliceerd worden via een ander loket (ruimtelijkeplannen.nl), waarbij een andere standaard en techniek werd gebruikt. In het nieuwe DSO moeten de documenten op een andere wijze zijn opgebouwd. Hierdoor kun je gemakkelijker locatie specifieke informatie vinden.
“De veranderingen die de Omgevingswet voorschrijft werken door in de systemen waar wij als organisatie in werken, zodat de eindgebruiker, onze inwoners en ondernemers, het digitale stelsel als één digitaal loket ervaren,” licht wethouder Simco Kruijer toe.
Het DSO biedt een digitaal loket waar initiatiefnemers, overheden en belanghebbenden snel kunnen zien wat is toegestaan in de fysieke leefomgeving. Het digitaal stelsel vervangt bij de inwerkingtreding van de wet de bestaande toepassingen: Omgevingsloket online, Activiteitenbesluit Internet Module (AIM) en ruimtelijkeplannen.nl.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Waarschijnlijk heb je geen idee hoeveel er allemaal bij de gemeente wordt gedaan. Als je dat wel weet , dan pas commentaar leveren.
Misschien kan de gemeente Schagen een link publiceren die de gemeentelijke visie laat zien. Dan kun je als burger ook zien wat de bewoners van Schagen graag wilen. Zonder een complete visie van iedereen opgeschreven in de visie kun je dan lezen en jouw eigen visie toevoegen aan de opstellers van de visie.
Nu is het voor mij een visie loos document en onder geheimhouding. Niet gedragen door de schager burgers.
Een goede vraag. Helaas is het (nog) niet mogelijk om een deeplink naar een document in het DSO te maken. Via https://omgevingswet.overheid.nl/regels-op-de-kaart/ komt u op de pagina om te zoeken. Als u dan via het “Document zoeken” (plaatje kan ik hier niet toevoegen) gaat zoeken en de term “Omgevingsvisie gemeente Schagen” invoert , krijgt u als bovenste de visie die in Ontwerp ter visie ligt. Zo kunt u zien wat er ter inzage ligt (daar staat overal ‘Ontwerp’ bij en wat al van kracht was en dus niet ter visie ligt (alles zonder extra aanduiding ‘Ontwerp’).
Je moet kennelijk weten waar je het allemaal moet zoeken. Dat maakt het ingewikkeld en omslagtig. Relevante en vastgestelde documenten kunnen immers ook op de gemeente Schagen website staan. Maak het gewoon openbaar en gemakkelijk toegankelijk voor iedereen.
Verder Schagen Oost bestaat niet. Die gronden zijn ongeschikt om te bouwen. Ze liggen immers aan de verkeerde kant van de N241. Als je daar bouwt moeten mensen om naar Schagen te komen altijd de N241 oversteken. Dat is niet veilig. Het gaat mensenlevens kosten. Verder zijn het bijzondere provinciale milieu beschermde gronden. Planten, dieren, grond moet je daar beschermen
Een terechte vraag. Helaas is het (nog) niet mogelijk om een deeplink naar exacte locaties op het DSO. Via https://omgevingswet.overheid.nl/regels-op-de-kaart/ komt u wel bij de juiste pagina om de visie te zoeken. Via de “Document zoeken” ingang en zoekterm “Omgevingsvisie gemeente Schagen” krijgt u als bovenste item de Ontwerpvisie. Als u deze aanklikt kunt u zien hoe de gehele Omgevingsvisie is. De delen die ter visie liggen hebben een extra aanduiding ‘Ontwerp’ erbij staan. De bestaande delen hebben zo’n extra aanduiding niet en liggen dan ook niet ter visie.
Zuur!