Politie gaat feller controleren op fietsverlichting

De politie in Noord-Holland noord voert het aantal fietsverlichtingscontroles de komende tijd op. Tot nu toe zijn er ook al tientallen controles gehouden waarbij vele fietsers zijn bekeurd omdat zij zonder licht fietsten.

Nu het steeds eerder donker wordt is het belangrijk dat fietsers goed zichtbaar zijn in het verkeer. De politie adviseert fietsers daarom de verlichting altijd te gebruiken in de schemering en in het donker zodat zij goed opvallen.

Een fietser die zonder licht rijdt of geen reflectoren heeft riskeert een boete van € 20,-. Bijna 60 procent van de jeugd tussen de 12 en 18 jaar voert geen verlichting. Juist die groep is veel betrokken bij ongevallen.

Een koplamp van de fiets moet wit of geel licht uitstralen, het achterlicht rood. De verlichting mag niet knipperen. Reflectoren achter op de fiets, op de trappers en aan de zijkant van de wielen zijn verplicht.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 2 november 2006
Categorie: Archief
Aantal views: 52
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):