Pas op voor de Japanse Duizendknoop

SCHAGEN – Er moet snel iets gebeuren om explosieve groei van de Japanse Duizendknoop tegen te gaan. Dat vinden CDA en VVD in Schagen.

De Japanse Duizendknoop is een snel groeiend onkruid dat grote schade kan toebrengen aan gebouwen. In de gemeente zijn al verschillende groeihaarden van de plant.

CDA en VVD vinden dat de gemeente de plant moet bestrijden om te voorkomen dat later het middel roundup moet worden gebruikt. Ook moeten inwoners worden opgeroepen om bij de gemeente te melden als ze de plant in hun tuin tegenkomen.

Veel fracties vonden de motie veel te ver gaan. “Een stukje op de website is voldoende”, zei Merieke Bredewold van Wens4u. “En wat dacht je van de berenklauw”, grapte Jan Schrijver van de PvdA.

Wethouder Heddes kon de raad meegeven dat de buitendienst al op de hoogte is gesteld. Ook zullen bewoners regelmatig worden geïnformeerd over de risico’s van de planten.

Met die toezegging trok Wim Vonk van het CDA de motie in.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):