Participatie gehandicapten blijft achter

SCHAGEN –  Participatie van mensen met een lichamelijke beperking of psychische aandoening is op veel van de gemeten terreinen lager dan die van mensen uit de algemene bevolking.

Het verschil is het grootst op het gebied van betaald werk. Dit is nauwelijks veranderd sinds 2016.

In 2020 is een afname van participatie zichtbaar op meerdere gemeten terreinen bij alle groepen mensen met een beperking en bij de algemene bevolking. 

Dit geldt voor het gebruik van openbaar vervoer en het bezoeken van uitgaansgelegenheden. Vooral bij mensen met een verstandelijke beperking zijn er veel grote verschillen in de mate van participatie tussen 2019 en 2020.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):