Ook in regio Schagen wateroverlast

SCHAGEN – Grote problemen zijn uitgebleven, maar ook in de regio Schagen zorgt de overvloedige regen van dinsdagavond en -nacht voor ongemak.

Een gebied met veel regen en onweer trok vanaf 19.00 uur over de regio. Door het  onweer werd de eerste dag van de avondvierdaagse in Waarland vlak na de start alsnog afgelast.

In Schagerbrug moeten de mensen die aan de Schagerweg werken vandaag lieslaarzen aan. “Schagerbrug heeft een zwembad”, schrijft Jaap Hus op Facebook. Op de foto’s die hij erbij plaatst is een ondergelopen Schagerweg te zien.

In Schagen kon het water niet weg van de net vernieuwde atletiekbaan van Tas 82. Op de baan stond ’s morgens vroeg, toen de eerste scholieren er aankwamen voor hun gymles, nog veel water.

Bij agrariërs in de Zijper polder is de nood hoog. Er wordt gesproken over code oranje. Op landen waar zonnepanelen staan staat het water tot vlak onder de elektronica. Op sommige plekken lukt het bijna niet om het water weg te krijgen, mede omdat ook het Noordhollands Kanaal een hoge waterstand heeft.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):