Ontsluiting Muggenburg-Zuid vertraagd

SCHAGEN – Er is vertraging in het maken van plannen voor de aanleg van een nieuwe ontsluitingsweg van de N245 naar Muggenburg-Zuid in Schagen.  

Er is op dit moment te weinig menskracht om een planning te maken voor de nieuwe weg, die nodig is voor de bouw van woningen in Muggenburg-Zuid. 

De provincie gaat nu eerst een haalbaarheidsonderzoek uitvoeren om te zien wat er mogelijk is. Waarschijnlijk kan in mei meer gezegd worden over de voortgang. Dan wordt ook duidelijk wanneer de bewoners bij de woningbouwplannen worden betrokken.

Volgens deskundige zijn er twee varianten voor de ontsluitingsweg. Een nieuwe ontsluiting ten noorden van de bebouwingscluster aan de Loosdijk of een nieuwe ontsluiting in het verlengde van de Bonkelaarsdijk.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
4 antwoorden
  1. Martin
    Martin zegt:

    De bebouwingscluster is dat niet ontstaan door een corrupte burgemeester die koude grond kocht en er handje klap met provinciale Staten warme grond voor terug kreeg? Iets waar de gewone burger alleen watertandend naar kan kijken?

  2. Natuurlijk Schagen
    Natuurlijk Schagen zegt:

    Niet onbelangrijk is wie gaat de rekening betalen. Dit gaat zomaar in de miljoenen lopen. Voor de spoorweg kruising moet een ongelijkvloerse tunnel komen voor de veiligheid. De treinen rijden hier nog ca 130 Km per uur. Elke dode hier is er 1 teveel.
    Op de N245 zullen files komen in de spitsrichting die voor flinke vertragingen gaan zorgen.

  3. flits
    flits zegt:

    Wat betreft die tweede optie: een ontsluitingsweg zou toch juist niet geschikt moeten zijn voor doorgaand verkeer? Als je de bonkelaarsdijk aansluit op de n245 zullen er heel wat auto’s gebruik van maken (ondanks de smalle weg), wat voor de wandelaars, fietsers en omwonenden voor veel overlast zal zorgen.

Reacties zijn gesloten.