Noordwest Ziekenhuizen financieel boven Jan

SCHAGEN –  De ziekenhuisgroep Noordwest Ziekenhuizen heeft vorig jaar een winst gemaakt van ongeveer € 13.000.000,- .

Deze cijfers zijn best opmerkelijk omdat het niet zo lang geleden is dat COVID-19 zorgde voor extra uren verpleging en het inhuren van externe verpleegkundigen.

“Tijdens verschillende pieken van covid-besmettingen is de druk op klinische bedden en medewerkers hoog geweest”, meldt bestuursvoorzitter Stefan Kroese. 

Hij stelt dat geplande onderzoeken, behandelingen en operaties niet konden doorgaan. “De extra zorgvraag door de coronapandemie in combinatie met het aantal openstaande vacatures heeft veel van ons personeel gevraagd.”

De winst wordt onder andere gebruikt voor de verbouwing en nieuwbouw van de hoofdlocatie in Alkmaar en de locatie Den Helder.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):