Nieuw contract hulpmiddelen kost veel meer

SCHAGEN – Het contract dat de gemeenten Schagen, Hollands Kroon en Den Helder sluiten met Welzorg over hulpmiddelen leidt tot een stijging van de kosten.

De gemeente Schagen stopt de samenwerking met Revatech, het hulpmiddelencentrum op de Witte Paal. Bij de aanbesteding kwam Welzorg er beter uit.

De kostenstijging is geen verrassing omdat alle marktpartijen de tarieven met gemiddeld 50% hebben verhoogd.

Deze verhoging was nodig omdat de hulpmiddelenmarkt jarenlang onder de kostprijs werkte om zo de concurrentie de baas te blijven. Aan deze situatie is een einde gekomen.

Voor 2020 had de gemeente in eerste instantie € 565.000,- opgenomen in de begroting. Dit bedrag bleek bij de aanbesteding onvoldoende. Het benodigde bedrag komt nu uit op  € 742.000,-.  

In het contract met Welzorg is opgenomen dat als Welzorg in de eerste twee jaar aanhoudend ondermaats presteert de gemeente zonder een nieuwe aanbesteding kan overstappen naar een andere leverancier. Ook kan de gemeente Welzorg een boete opleggen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):