Mogelijk nieuwe bezuiniging Veiligheidsregio
SCHAGEN – Er dreigt opnieuw een bezuiniging voor de Veiligheidsregio’s. Deze bezuiniging is afgesproken tijdens de formatie van de coalitiepartijen in de Tweede Kamer.
Kortgeleden hebben de gemeenten in Noord-Holland Noord al een flinke bezuiniging doorgevoerd, vooral bij de brandweer in onze regio.
Door deze bezuiniging wordt het gaspakkenteam voor incidentbestrijding bij gevaarlijke stoffen opgeheven. Ook worden budgetten voor oefeningen, opleidingen en innovaties naar beneden bijgesteld en wordt op brandonderzoek bespaard.
Verder kan minder geld worden gestoken in het voorbereiden op langdurige crises. Preventie-activiteiten, zoals voorlichting op scholen, rookmeldercontroles en valpreventie bij ouderen worden afgeschaft. Dit levert € 200.000,- op. Bovendien moet de regionale rampen-, crisis- en calamiteitenorganisatie op zoek naar geld voor de twee ton die ze moet inleveren.
Het wachten is op de Voorjaarsnota in Den Haag, waarin duidelijkheid wordt verschaft of de bezuiniging van tafel is gehaald. Â De oppositie in de Tweede Kamer is fel tegen deze bezuiniging omdat veiligheid steeds meer onder druk staat door politieke spanningen, stroomonderbrekingen en hybride oorlogsvoering door Rusland.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Op korte termijn bespaart de overheid geld, maar de maatschappelijke kosten kunnen fors oplopen door meer schade, gezondheidsrisico’s en inefficiënte crisisbeheersing. Dit kan leiden tot hogere verzekeringspremies, zorgkosten en economische schade. De balans tussen bezuinigen en veiligheid dient daarom zorgvuldig te worden afgewogen.