Minder overtredingen bij vuurwerkverkoop
SCHAGEN – Bij controles op de opslag- en verkoop van vuurwerk hebben toezichthouders van Omgevingsdienst Noord-Holland Noord (OD NHN) in totaal 23 overtredingen geconstateerd en dat is flink minder dan vorig jaar.
Het afnemende aantal overtredingen bij vuurwerkopslag- en verkoop is bemoedigend. Rosalin van den Toorn, vuurwerkcoördinator bij OD NHN: “We merken dat ondernemers de regels weer wat scherper hebben. Vorig jaar, de eerste keer na corona dat vuurwerkverkoop weer mogelijk was, was de scherpte er soms wat af bij ondernemers en zagen we wat meer en relatief grotere overtredingen. Dit jaar zijn het er aanmerkelijk minder en zijn de overtredingen over het algemeen wat kleiner van aard. Maar controles blijven nodig om regels en veiligheid te kunnen handhaven.”
Op 27 december, de dag voor de start van de verkoop, zijn er 11 overtredingen bij 8 bedrijven geconstateerd. Op de eerste verkoopdag op 28 december 9 overtredingen bij 4 bedrijven, en een dag later nog 3 overtredingen bij 2 bedrijven. Op de laatste verkoopdag zijn er geen overtredingen meer geconstateerd.
Overtreders worden aangeschreven. Twee gevallen worden overgedragen aan de bijzonder opsporingsambtenaar voor strafrechtelijke afhandeling.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal