Mensen met beperking aannemen lukt niet
SCHAGEN – Het lukt de gemeente Schagen niet om mensen met een beperking in dienst te nemen.
Hiermee reageert het college op vragen van JESS die zich sterk maakt voor vergroting van de arbeidsparticipatie van mensen met een handicap.
Gemeenten moeten voldoen aan de Banenafspraak die landelijk is gemaakt. Begin 2026 moeten er in totaal 125.000 banen zijn bijgekomen voor mensen met een arbeidsbeperking, waarvan 25.000 banen in de overheidssector.
Het college stelt dat de gemeente helaas niet of nauwelijks functies heeft die voor deze groep geschikt te maken zijn.
Het college: “Daarbij verdwijnt het zeer beperkt aanwezige eenvoudig uitvoerend werk door de toenemende digitalisering en het feit dat het werk bij de gemeente steeds complexer wordt.”
Het college geeft ook aan dat inbesteden van werk dat momenteel aan derden is uitbesteed een oplossing zou kunnen zijn.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal