Meer ruimte voor kano’s en sloepen
KOLHORN – Het repareren en beter bedienen van de sluis in Oudesluis, een vaarverbinding tussen Langereis en het Groetkanaal onderzoeken, het opknappen van een boothelling bij Kolhorn en het aanleggen van visplekken bij Niedorp.
Aan deze vier projecten heeft de provincie Noord-Holland in totaal € 178.800,- toegekend.
Hierdoor krijgen inwoners en toeristen in de Kop meer mogelijkheden om te kanoën, sloepvaren of suppen.
Het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier (HHNK) en de gemeente Schagen willen de recreatieve vaarroute tussen Schagen en Anna Paulowna verbeteren. De sluis in Oudesluis is hierin een knelpunt. Het HHNK gaat de sluis naar verwachting in 2019 repareren, zodat deze ook veilig gebruikt kan worden voor waterrecreanten.
Ook gaat de gemeente meer vrijwilligers opleiden, zodat vanaf het vaarseizoen in 2019 de sluis vaker kan worden bediend.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal