Klink bezoekt Petten
Demissionair minister Ab Klink van Volksgezondheid, Welzijn en Sport bezoekt woensdag het NRG in Petten. Hij zal zich door diverse deskundigen laten voorlichten over de rol die Nederland speelt op de internationale markt voor medische isotopen en de noodzaak om de nieuwe onderzoeksreactor PALLAS te realiseren.
NRG is exploitant van de Hoge Flux Reactor, die wordt gebruikt voor nucleair energieonderzoek en de productie van medische isotopen.
NRG wil in Petten een nieuwe reactor bouwen onder de naam PALLAS. Met PALLAS behoudt Nederland volgens NRG zijn kennispositie op het gebied van nucleaire technologie en waarborgt het, samen met een kleine groep andere landen, de productie van medische isotopen.
Fred Verzijlbergen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Nucleaire
Geneeskunde, zal woensdag uitleggen waarom isotopen nu en in de toekomst essentieel zijn voor de gezondheidszorg.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal