Huren Wooncompagnie tóch omhoog
SCHAGEN – Wooncompagnie gaat, ondanks de bevriezing van de sociale huren, de huur per 1 juli 2025 tóch verhogen. Voor sommige huurders gaat de huur omhoog met 4% en meer.
Wooncompagnie laat dit weten in een brief die het sociale woningbedrijf aan alle huurders heeft verzonden.
Op 16 april maakten de regeringspartijen in de Tweede Kamer bekend dat er in 2025 en 2026 een huurbevriezing komt voor sociale huurders. De Woonbond zegt blij met deze stap. Het is wel zo dat het besluit om de huur te bevriezen nog een wettelijke basis moet krijgen. Maar dit lijkt een formaliteit te zijn omdat het besluit voor de coalitie vaststaat.
Het is opmerkelijk dat Wooncompagnie in haar brief aan de huurders geen voorbehoud maakt in verband met de gemaakte afspraken over de huur in de voorjaarsnota van het kabinet.
Woningcorporaties zijn niet blij met het bevriezen van de huren omdat ze inkomsten gaan mislopen die nodig zijn voor de bouw van nieuwe sociale huurwoningen.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Het voorstel van het kabinet is nog geen wet, dus wooncompagnie moet de huurverhoging op tijd aankondigen totdat de regels veranderen. Op de website van wooncompagnie is meer te informatie te vinden.https://wooncompagnie.nl/wel-of-geen-huurverhoging/
Al die woningcorporaties gaan allemaal hier mee de fout niet want ze mogen die niet doen