Hier bliezen de Duitsers de dijk op
WIERINGERMEER – De aanleg van het nieuwe herdenkingspunt in het Dijkgatbos Wieringermeer is begonnen. De oplevering is op 17 april, 75 jaar nadat de Duitsers de Wieringermeer verwoestten
De oude wond in het landschap is nog goed zichtbaar. De oude dijk is onderbroken door een groot gat. Eromheen is na de oorlog een nieuwe dijk gelegd zodat de Wieringermeer weer snel leeg gepompt kon worden.
Bij het gat zijn nu twee waterplassen, wielen, ontstaan. Vlakbij de weg staat een monument, ook dat wordt meegenomen in het project. ”Dit monument is in vervallen staat. We gaan het opknappen en verplaatsen naar het begin van het nieuwe herdenkingspunt”, vertelt Diederik van Buuren aan mediapartner NH Nieuws.
(Foto en video: NH Nieuws)