Grootmoeders spullen in Magnushof

De activiteitenruimte van verpleeghuis Magnushof in Schagen is tot het einde van de maand omgetoverd in een huiskamer uit grootmoeders tijd. Er worden allerhande oude voorwerpen tentoongesteld.

De voorwerpen die mensen kunnen bezichtigen bieden herkenbaarheid voor bewoners en bezoekers van de dagbehandeling. Daarmee halen zij herinneringen op en komen vele verhalen van weleer naar boven.

‘Ook op de afdelingen is begonnen met het inrichten van soortgelijke ‘herkenbare’ hoeken, waardoor cliënten zich meer vertrouwd en veilig voelen en de dagelijkse dingen intenser beleven’, aldus Theo Wilder, clustermanager van Magnushof.

De ‘huiskamer van toen’ is tot stand gekomen met hulp van kringloopwinkel Rataplan Schagen, familieleden en cliënten van Woonzorggroep Samen, waar Magnushof deel van uitmaakt.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):