Fractie VVD moet het meest terugbetalen

SCHAGEN – De raadsfracties maken hun vergoedingen niet op. Inmiddels is bekend welke fracties moeten terugbetalen.

De VVD-fractie moet maar liefst € 1.458,91,- terugbetalen, Wens4U € 910,82, de Seniorenpartij € 730,82, D66 € 509,55 en GroenLinks € 397,41.  In totaal moet een bedrag van € 4.824,37 worden terugbetaald.

Alleen de fracties van de PvdA, Duurzaam Schagen en JessLokaal hebben vorig jaar de vergoedingen uit de gemeentekas opgemaakt.

Fracties kunnen de vergoeding bijvoorbeeld gebruiken om betaalde fractieondersteuners in dienst te nemen, maar ook voor het volgen van een cursus of een opleiding door fractieleden en voor het uitbetalen van declaraties.

Het jaaroverzicht geeft geen inzicht over de besteding van de vergoedingen door de fracties.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
3 antwoorden
  1. A. van Wijk
    A. van Wijk zegt:

    Dit artikel behoeft enige toelichting.

    Elk jaar stelt de gemeente aan elke fractie een bedrag ter beschikking voor het organiseren van bijeenkomsten, cursussen etcetera. Echter kon de Schager VVD deze geen doorgang laten vinden als gevolg van de corona-perikelen. De Schager VVD heeft dan ook zeer weinig van het gemeenschapsgeld gebruikt en moet dat wat over is aan de gemeentekas retourneren. Kennelijk is het bedrag dat de VVD moet retourneren hoger dan de bedragen die andere partijen moeten retourneren.

Reacties zijn gesloten.