Elektrisch laden op straat 2% duurder
SCHAGEN – Opladen van een elektrisch voertuig bij een openbare laadpaal kost in Schagen momenteel gemiddeld €0,53 per kilowattuur. Dat is 2% duurder dan in september, blijkt uit cijfers van vergelijkingssite LaadpasTop10.
De stijging komt door de hogere energiebelasting. Trouwens is het elektrisch rijden een stuk duurder geworden door de motorrijtuigenbelasting die voor elektrische wagens voor het eerst wordt geheven.
Wie een elektrische auto overweegt krijgt geen aanschafsubsidie meer. Al met al maakt dat elektrisch rijden per kilometer duurder dan rijden op benzine, becijferde de ANWB in december al.
Inmiddels telt Schagen 488 openbare en semi openbare laadpunten, blijkt uit cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. In die laatste categorie vallen laadpalen bij bijvoorbeeld bouwmarkten, sportclubs en restaurants. Daarmee zijn hier 118 laadpalen meer dan een jaar geleden, de grootste toename in zeker vijf jaar tijd.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!