Eikenprocessierups niet ver weg meer
SCHAGEN – Naar nu blijkt is de eikenprocessierups toch aan een opmars bezig in Noord-Holland. De rups is in zes nieuwe Noord-Hollandse gemeenten waargenomen, terwijl in de al bekende plaatsen nesten op nieuwe locaties zijn gezien.
“De populatie breidt zich hier verder uit”, aldus Arnold van Vliet van Wageningen University.
In de gemeenten Bloemendaal, Velsen, Purmerend, Haarlem, Heemstede en Castricum is de eikenprocessierups ook gezien, terwijl het diertje er volgens Wageningen University op Nature Today eerder niet voorkwam.
Vorige week leek Noord-Holland nog verschoond te blijven van de eikenprocessierups. Uit cijfers van Jeukrups.nl, die NH Nieuws opvroeg, bleek dat de rups alleen was gezien op een aantal plekken in en rond Amsterdam, in Hoofddorp en op slechts acht plekken van Haarlem tot op Texel.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal