Drinkwatertarief flink hoger

SCHAGEN – Waterbedrijf PWN verhoogt de drinkwatertarieven per 2023 met een kwart naar 1,73 euro per 1.000 liter. Dat is 48 euro per jaar meer voor een gemiddeld huishouden.

PWN spreekt over een uitzonderlijke stijging.  Oorzaken zijn onder meer hogere kosten voor energie, grondstoffen en materialen. En om nu en in de toekomst voor drinkwater van goede kwaliteit te kunnen blijven zorgen, zijn deze hogere kosten niet te voorkomen.

Het bedrijf zegt alles te doen om de kosten te drukken. “We hebben geen winstoogmerk en gebruiken het resultaat om de investeringen te financieren die nodig zijn om de leveringszekerheid te borgen. Ook leggen we aan de toezichthouder verantwoording af over hoe we onze tarieven berekenen”.

We hopen daarnaast dat klanten beseffen dat de vanzelfsprekendheid waarmee wij Nederlanders de kraan opendraaien, in scherp contrast staat met de uitdagingen waar wij als drinkwaterbedrijf voor staan. “Als we allemaal bewuster omgaan met ons water, zorgen we samen voor genoeg drinkwater voor nu én later”.

 

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Kitty Mertz is al vele jaren vaste kracht op de redactie van Noordkop Centraal. Ook is Kitty een van de presentatoren van de radioprogramma's Krieken en Met de deur Open. En Kitty presenteert de TV programma's Straatpraat en De Bank. Iets delen met Kitty? Stuur het naar kitty.mertz@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):