De meeste miljonairs in Hollands Kroon

SCHAGEN – In Noord-Holland wonen relatief de meeste miljonairshuishoudens (4,6 procent). Daar liggen ook de twee gemeenten met het hoogste aandeel miljonairs: Bloemendaal en Laren. Ongeveer een op de vier huishoudens is miljonair in deze gemeenten. 

De gemeente Schagen telt ongeveer 900 miljonairs, Hollands Kroon een kleine 1.000,  Den Helder ongeveer 300 honderd en Texel ongeveer 500 honderd. De getallen zijn afgerond op honderdtallen.

In Nederland wonen 278 duizend huishoudens met een vermogen van één miljoen euro of meer. Dit meldt het CBS op basis van nieuwe cijfers over vermogens. De waarde van de eigen woning en de eventuele hypotheekschuld zijn daarbij meegerekend.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):