Boek van Bert de Jong

Oud-journalist Bert de Jong heeft maandagmorgen een boek over openbaar groen aangeboden aan wethouder Jan Bouwes van Schagen.

De afgelopen periode is over het openbare groen in Schagen veel gezegd en geschreven. Vooral het kappen van bomen kon rekenen op veel kritiek. Toch is er volgens Bert de Jong ook veel goeds te melden, zoals de ecologische oevers met veel orchideeën en de bont gekleurde veldjes klaprozen en bolderikken.

Bert de Jong maakte een 100 pagina’s tellend boek met natuurfoto’s en korte teksten over alles wat groeit en bloeit in en rond Schagen.

Het boek heeft de titel `Wie groen doet, groen ontmoet` gekregen en is uniek. Er is slechts één exemplaar gemaakt. Het moet de wethouder prikkelen om de natuur in en rond Schagen te beschermen en te versterken. Bouwes nam het boek in ontvangst. Hij wil geld vrijmaken om er een paar bij te kunnen bestellen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):