Aantal oldtimers in Schagen gestegen

SCHAGEN – Het aantal oldtimers dat in de gemeente Schagen rondrijdt is gestegen naar een aantal van 849. Dit blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek vrijdag naar buiten bracht.

Per duizend volwassenen telt Schagen meer oldtimers dan gemiddeld in Nederland: 21,7 om 14,2. In Noord-Holland ligt het gemiddelde op 11,5 oldtimers per duizend volwassenen.

Een oldtimer is een auto van minstens veertig jaar oud, oftewel van bouwjaar 1984 of eerder. Om een tijdsbeeld te geven: dat was het jaar van de Saab 9000, van de Volvo 740 en van de E-uitvoering van de Opel Kadett.

 

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
2 antwoorden
  1. Ronald
    Ronald zegt:

    zo mooi de die oldtimers ik snap die mensen wel die zon auto rijden, die steker zooi zijn nog meer vervuilend als de accu op stuk zijn wat doen ze dan me en als je ff anders denk dan ken je rechts

Reacties zijn gesloten.