Museum Vreeburg blijft rode cijfers schrijven

SCHAGEN – Museum Vreeburg heeft het jaar 2024 afgesloten met een verlies van € 8.893,- een stijging ten opzichte van het tekort van € 6.481,- in 2023. Dit hogere verlies is verrassend, aangezien het aantal bezoekers in 2024 is toegenomen tot 2.911. Deze toename is te danken aan de succesvolle tentoonstelling over het leven en werk van architect en aannemer Jos Vlaming, die begin 1900 verantwoordelijk was voor de realisatie van verschillende prachtige panden in Schagen.

Ondanks de financiële tegenslag zijn de energiekosten aanzienlijk gedaald. Dit resultaat is het gevolg van verschillende energiebesparende maatregelen die zijn getroffen. De kosten voor deze maatregelen zijn opgenomen in het exploitatieresultaat van 2024, terwijl de daadwerkelijke besparingen pas in 2025 en de daaropvolgende jaren zichtbaar zullen zijn, zoals het bestuur in het jaarverslag aangeeft.

Het bestuur van het museum blijft zich inzetten voor kostenreductie, maar legt de nadruk op het structureel verhogen van de inkomsten. Een van de initiatieven om dit te bereiken is een unieke foto-activiteit. Bezoekers kunnen op donderdag 24 juli op de foto in een authentieke Westfriese koets, gekleed in traditionele Westfriese kleding.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):