Aanzet Seniorenbeleid valt in de smaak
SCHAGEN – De aanzet voor een Seniorenbeleid in de gemeente Schagen, die gemaakt is door een werkgroep van de fractievoorzitters van het CDA, Seniorenpartij en SP, is positief ontvangen door de raad.Â
In het voorstel staan zes punten die ervoor moeten zorgen dat de senioren of minder mobiele mensen het makkelijker krijgen in de gemeente. Meerdere partijen gaven aan positief te zijn over het voorstel, maar ze vroegen bijna allemaal extra aandacht voor het doelgroepenvervoer.
Het college wordt opgedragen om een goed systeem voor doelgroepenvervoer in Schagen uit te werken, wat uiterlijk gereed is in het derde kwartaal van 2025. Een belbus of soortgelijke voorziening zou daar in moeten voorkomen, dit vooruitlopend op het te verbeteren systeem voor het regionale doelgroepenvervoer.
Volgens Wens4U is het een prioriteit om zo snel mogelijk doelgroepenvervoer te realiseren. Oud-wethouder Joke Kruit pleitte tijdens haar inspraak ervoor dat de gemeente in de toekomst gebruik gaat maken van de Noordkophopper. Dit is een bundeling van het doelgroepenvervoer in combinatie met het reguliere vervoer.
De aanzet voor het Seniorenbeleid zal op 26 maart worden in de raadsvergadering verder besproken worden.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal