GROENE VESPA IN 2006

Het ECN in Petten gaat een elektrische aandrijving voor een scooter ontwikkelen. Het onderzoekscentrum heeft hiervoor opdracht gekregen van Piaggio, fabrikant van de Vespa scooters.

De nieuwe elektrische aandrijving zal bestaan uit brandstofcellen en een supercondensator. De brandstofcellen zetten waterstof om in water. De energie die hierbij vrijkomt wordt omgezet in elektriciteit die direct kan worden gebruikt.

De energie die net direct nodig is wordt opgeslagen in de supercondensator. Deze extra energie wordt gebruikt als extra vermogen nodig is, bijvoorbeeld om te accelereren.

Het ECN houdt zich vooral bezig met de ontwikkeling van de supercondensator. Een prototype is inmiddels in de maak.

De `Groene Vespa` moet in 2006 voor het eerst gaan rijden.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 7 oktober 2001
Categorie: Archief
Aantal views: 19
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):