Subsidie gevelrestauratie gaat niet hard
SCHAGEN – De subsidieregeling voor restauratie of reconstructie van winkelpanden heeft nog weinig animo opgeleverd. Er zijn twee panden in behandeling. Bij het ene gaat het om een gevelrenovatie en bij het andere om een transformatie. Beide voor het maximale bedrag van € 10.000,- per winkelpand.
De gemeente Schagen wil winkeleigenaren van winkelpanden aanmoedigen om de historische uitstraling terug te brengen. Met die subsidie kunnen zij de winkelpui van hun winkel herstellen. Bijvoorbeeld met reconstructie van de vroegere pui en terugkeer van historische kleuren.
De regeling is op 1 januari 2022 ingegaan en bevat € 60.000,- per jaar. Hiermee kunnen elk jaar tussen de 6 en 10 puien worden gerestaureerd of gereconstrueerd.
Woordvoerder Esther van Veen zegt dat het nog geen storm loopt. “Maar de ervaring is ook dat dit soort subsidies tijd kosten.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Deze regeling dateert uit de periode ‘de financiele bomen groeien tot de hemel’. Dit valt in de catagorie ‘weggegooid geld’. Buiten de subsidies zal er ook een amtenaar mee bezig zijn. Dus de kosten voor de gemeente zullen nog hoger zijn.
Onmiddelijk afschaffen deze regeling